Yeni XC40 Euro NCAP Testinden 5 Yıldız Aldı

Avrupa'da Yılın Otomobili Ödülü sahibi Volvo XC40, Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programından (Euro NCAP) beş yıldız aldı.

Yeni XC40 Euro NCAP Testinden 5 Yıldız Aldı

Volvo Cars'ın XC40, 2018 Euro NCAP testlerinde beş yıldız ve en iyi dereceyi alarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. Böylelikle XC40, 60 ve 90 serisindeki ‘kuzeni’ sayılan diğer modellerle birlikte yollar üzerindeki en güvenli otomobillerden biri olduğunu tescilledi. Yolda bisikletliyi algılayan otonom acil durum frenleme ve şerit takip sistemleri gibi yeni ve daha zorlayıcı güvenlik teknolojisi kıstasları getirilen 2018 Euro NCAP testi, şimdiye kadar hazırlanan en zor testler arasında yer alıyor. Yeni XC40 ayrıca, yeniden düzenlenen değerlendirme şartları altında en yüksek güvenlik puanını alarak test edilen diğer tüm otomobiller arasından sıyrıldı. "Yeni XC40, piyasadaki en güvenli otomobillerden biri." diyen Volvo Cars Güvenlik Merkezi Başkanı Malin Ekholm, konuşmasına şöyle devam ediyor: "Küçük SUV segmentindeki herhangi bir modelde bulunan güvenlik teknolojilerinin en kapsamlısı bu yeni modelde standart olarak bulunuyor. Bu özellikleri sayesinde, sürücülerin olası bir çarpışmayı algılamasına ve engellemesine, kendi şeritlerinde güvenle kalmalarına ve istemeden yoldan çıkmalarının etkisini en aza indirmelerine olanak sağlıyor." Test edilmiş ve bugün piyasada bulunan tüm Volvo otomobilleri, kendi kategorilerinde Euro NCAP değerlendirmesinde beş yıldız alma başarısını gösterdi. Volvo’nun XC60 modeli geçen sene, Euro NCAP 2017 Best in Class güvenlik ödüllerinde 2017 yılının en iyi güvenlik performansı gösteren otomobili ve en iyi büyük off-road otomobili seçilmişti. XC90 aynı başarıyı 2015 yılında sergilemişti. Geçtiğimiz mart ayında Avrupa'da 2018 yılının otomobili seçilen XC40, bu ödülü kazanan ilk Volvo modeli olurken, o tarihten beri Volvo'nun en çok satan otomobillerinden biri oldu. Mayıs ayında şirket, bu modele karşı artan talebi karşılamak için Avrupa ve Çin'deki üretim tesislerinde üretim hacmini artıracağını duyurdu.

Volvo Car Group'un 2017 performansı

Volvo Car Group'un 2017 mali yılında, 14.061 milyon İsveç Kronu (2016 yılında 11.014 milyon İsveç Kronu) değerinde operasyon kârına ulaştı. Sonraki dönemde şirketin geliri 210,912 milyon İsveç Kronuna ulaştı (180,902 milyon İsveç Kronu). Global satışlar 2017 yılı süresince, önceki seneye kıyasla yüzde 7.0 artış göstererek 571.577 araçlık rekor bir seviyeye yükseldi. Bu başarılı tablo, Volvo Cars'ın son yıllardaki finans ve operasyonlarının kapsamlı dönüşümünün, şirketi bir sonraki büyüme fazına hazırladığını gösteriyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6