Yeni nesil Volvo V60 İsveç'te yakalandı

Sevilen station wagon modelin dönüşünü görmek güzel olacak.

Yeni nesil Volvo V60 İsveç'te yakalandı
 Şu sıralar Volvo, otomobil basınının gündeminden düşmüyor olsa da göz önünde bulunan haberlerin tamamı yeni nesil SUV modeller ve Polestar'ın firmadan ayrılıp kendi başına bir markaya dönüşmesi üzerine yoğunlaştı. Bununla birlikte İsveçli markanın asıl ünlü olan modellerinin station wagon gövde seçeneğine sahip olduğunu unutmamak gerek. Bu nedenle elimize geçen tek V60 fotoğrafının önemi büyük.
Teknikens Värld isimli web sitesi aracı İsveç'te test edilirken yakalamayı başarmış. Habere göre fotoğraf, trafikte bekleyen bir okur tarafından çekilmiş ve bu nedenle de tek poz yakalanmış. Araç, tahmin edileceği gibi çok miktarda kamuflaja sahip. Bununla birlikte cam çizgileri ve tavan şekli hakkında bir fikrimiz olabiliyor ki arka kısımda kullanılan cam miktarının güncel modele göre daha fazla olduğu söylenebilir.

Bir diğer dikkat çeken nokta da tasarım anlayışının, daha tutucu bir görünüme sahip olan büyük kardeş V90'dan farklı olduğu. Üreticinin eski köşeli tasarımlara geri dönmeye niyeti yokmuş gibi görünse de önemin, seksi arka tasarımlardan iç mekan genişliğine kaydığı söylenebilir. V90'ın bagajının da küçük hacimli olduğunu söylemiyoruz fakat sanki V60 bu konuda aracı bir adım öteye taşıyacak gibi.

Şu an için aracın sahip olacağı motor seçenekleri veya donanımlar hakkında detaylı bir bilgimiz olmasa da otomobilin bir Volvo olması dolayısıyla birçok güvenlik ekipmanına sahip olması kesin. Ayrıca otomobilin ne zaman resmen tanıtılacağı da bilinmiyor olsa da Erik Andrén tarafından Teknikens Värld için yapılmış aşağıdaki çizimin gerçeğe dönüşmesine çok kalmamış gibi görünüyor.

Volvo V60 Render
Her geçen gün daha da SUV dünyasına dönüşen otomobil güruhunun yeni bir station wagon Volvo'ya kavuşacak olması bizi heyecanlandırıyor. Araç hakkında detaylı bilgileri, elimize geçtikçe sizlere iletiyor olacağız.

Kaynak: Teknikens Värld
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6