Volvo Çöp Toplayan Robotlar Üretecek

ünyanın önde gelen araba ve motor üreticilerinden Volvo’nun oldukça güçlü yeni projesi olan ROAR günyüzüne çıktı. Proje kapsamında çöp toplayan robotlar üretilecek.

Volvo Çöp Toplayan Robotlar Üretecek
Volvo Goup araba ve motor sektörü dışında uçak endüstrisinden finans sektörüne kadar geniş bir faaliyet alanına sahip olması geliştirdiği projelerin daha çabuk faaliyete geçmesi konusunda avantaj sağlıyor. Firma son olarak çöp toplama arabalarının yanında çöp toplayan robotlar yapacak. Bu proje kapsamında iki üniversite ve farklı bir şirket ile beraber çalışmalarını ortak sürdürüyor.

Bu üniversiteler İsveç’te yer alan Chalmers Üniversitesi, ABD’deki Penn State üniversitesi ve Renova şirketi. Proje kapsamında artık çöp toplama işini robotlar üstlenecek. Bu şekilde hem insan gücüne daha az ihtiyaç duyulacak, hem de insani özellikler olan yorulma, fazla ağırlık, iş kazaları ve zamandan kazanç sağlayacak. Robotların kas gücü de kullanılarak geri dönüşüm merkezlerinde kullanılabilecek. ROAR isimli projenin ilk denemelerinin Haziran 2016’da yapılacağı tahmin ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2015, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6