banner198

Volvo 40.1 ve 40.1 Konseptleri Tanıtıldı

İsveç merkezli üretici Volvo, markanın gelecekte piyasaya sürmeyi planladığı iki modeli konsept olarak tanıttı.

Volvo 40.1 ve 40.1 Konseptleri Tanıtıldı
 İsveç merkezli üretici Volvo, markanın gelecekte piyasaya sürmeyi planladığı iki modeli konsept olarak tanıttı. Premium kompakt araçlar pazarında daha da güçlenmek isteyen firma bu çıkışını hibrit motorla da destekleyecek.

Her iki araçta da modüler CMA platformunu kullanan Volvo kaputun altında T5 hibrit üniteye de görev verecek. Bu ünitenin elektrik motorunun yanında, turbo beslemeye sahip, 1.5 litre hacimli ünitenin kullanması bekleniyor.

Kompakt bir SUV olan 40.1, gelecekte XC40'a dönüşmesi muhtemel bir araç. Önden bakıldığında küçültülmüş bir XC90'a benzeyen otomobilde LED farlar, dik yerleşime sahip panjur, kontrast renkli tavan ve A sütunu, alt bölmü siyah renkli plastik korumaya sahip gövde, kalın bir C sütunu, açma kolları üst kısımda gizlenmiş arka kapılar, uzun yapılı LED stoplar ve büyük jantlar dikkat çekiyor.


40.1 gibi köşeli hatlarıyla dikkat çeken 40.2'de genişletilmiş ön panjur ve küçülen farlar dikkat çekerken yerini kameralara veren yan aynalar da hemen görülüyor. Daha geniş ve oturaklı bir yapıya sahip olan konseptte panoramik cam tavan, hemzemin kapı kolları, coupé gibi görünüm sunan C sütunu, tamponun iç kısımlarına yerleştirilmiş egzoz çıkışları ve S90'ınkileri andıran parantez biçimli LED stoplar dikkatlerden kaçmıyor.

Kaynak: Carmedya.com
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6