Türk firması Eşarj, İsveç'te şarj istasyonu kuruyor

Enerjisa Enerji'nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Türkiye'den sonra İsveç'te de şarj istasyonu kuracağını açıkladı.

Enerjisa Enerji'nin 2018 yılında hisselerini satın aldığı elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj, İsveç'e adım atıyor.

Temsa mühendisleri tarafından geliştirilen ve şirketin Adana'daki tesislerinde üreterek İsveç'e ihraç ettiği 6 adet elektrikli otobüsün şarjlanmalarının Eşarj istasyonları sayesinde gerçekleşecek.

“EKOSİSTEM İÇİN BÜYÜK BİR ADIM”

Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerjisa Enerji CEO'su Murat Pınar, dünyada toplu taşımanın geleceği elektrikli araçlar odağında şekillenmesinin yanı sıra, ekosistem için büyük bir adım olduğunu belirterek "Eşarj olarak 2030 yılına geldiğimizde trafiğe çıkması öngörülen elektrikli araç sayısına da bağlı olarak karbon salınımına 2,5 milyon tonluk katkı verme hedefimiz var. Bu doğrultuda sadece Türk ekosistemi için değil dünya ekosistemine yarar sağlayacak adımların öncüsü olmak ve bu ekosistem içerisinde oyun kurucu şirketler arasında yer almak istiyoruz" dedi.

2 TÜRK ŞİRKETLE PROJE BAŞLATILACAK

Otobüslerin trafiğe çıkmasıyla beraber istasyonların da devreye alınacağı ve İsveç'te iki Türk şirketinin organizasyonunda bir projenin başlatılmış olacağı kaydedildi. Temsa'nın yurtdışına verilen ilk elektrikli otobüslerinin şarjlanma ihtiyacının 6 adet AC 22kVA gücünde çıkışı olan istasyonlar sayesinde gerçekleşeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6