Polis arabaları İsveç'te otomatik plaka kontrolü yapacak. VIDEO

İsveç'te polis arabaları artık kusurlu, kapatılmış, sigortasız, aranan ya da ehliyetsiz kullanıldığı rapor edilen arabaları tespit etmek için ANPR adı verilen otomatik plaka okuyan sistemi kullanmaya başladı.

 Bir kaç hafta önce İsveç genelinde kullanılmaya başlayan sistem, normalde polis arabasındaki polis memurunun manuel olarak sisteme sorgulattığı araç reg numarsını (plaka numarasını) otomatik olarak sorguluyor.Bu sayede polis arabasının yakınından geçen her araba otomatik kontrole takılıyor. Eğer araçla ya da aracın sürücüsüyle ilgili bir olay daha önceden sisteme eklenerek rapor edilmişse bilgisayar sistemi araç içindeki polis memurlarını uyarıyor.Kaynak: 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 11:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 4 yıl Önce

Politik ve siyasi bir yaklaşımdır. Hiç bir ölümün olmadığı (şükür) bir olayı 1.derecen vermesi haberse aynı gün yani bugün 33 vatandaşımızın çığ altında kalıp can vermesi nedir? Baktığınızda van haberi sitede bir köşede ancak ararsan bulacağın bir konumda gölgelenmiştir. Sonuç;
Avrupada yaşayam bir insanın türkiyeye bu uçaklarla gidip tatil yapma ihtimali vardır. Ama van”da çığ altında kalma ihtimali neredeyse yoktur. Eğer bu yoksa haber niteliğide yoktur.
Allah van’da ölen insanlarımıza rahmet ve ailelerine başsağlığı versin ve pegasus yolcularımızada büyük geçmiş olsun.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6