Nazarın varlığı bilimsel olarak ispatlandı

İngiltere Leeds Üniversitesi parapsikoloji bölümünün yaptığı bir deneye göre nazarın varlığı bilimsel olarak ispatlandı.

Nazarın varlığı bilimsel olarak ispatlandı
 Leeds Üniversitesi Parapsikoloji Bölümü, psişik güçleri olduğu düşünülen ve renkli gözlere sahip 6 denekle bir psikokinezi deneyi düzenlendi. Deneyde deneklere bir hafta boyunca kendisine gösterilen bazı nesnelere odaklanması istendi. 2 hafta sonucunda nesnelerin bazılarında morfolojik ve biyokimyasal değişiklikler saptanırken, özel olarak tasarlanmış hassas makinalar, deneklerin gözlerinden çıkan özel bir frekanstan yayılan elektromanyetik dalgalar tespit ettiler.


Leeds Üniversitesi Parapsikolji bölümü başkanı Arthur Gall, araştırma ile ilgili olarak yayınladığı makalede, maddede medyana gelen değişikliklerin, sadece renkli gözlere sahip insanlarda var olan renkli fotoreseptörlerden yayılan beta ışınımlarından kaynaklandığını belirtti.

Science dergisi araştırmayı, Mayıs sayısının kapağına “Kemgöz Gerçekliği” başlığı ile duyururken, dergi konu ile ilgili bir çok bilim insanının görüşlerine yer verdi.


Sicence dergisinden çeviren: Erman Mahmuzlu

Kirpi Bilim-Teknoloji

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birger
Birger - 7 yıl Önce

Kirpi sitesi uydurma ve mizahi agirlikli haber yapan bir site. Hatta haber demeyelim mizah yazilari diyelim. Kaldirsaniz mi bu haberi?

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6