Listeye İsveç’ten yeni üye; Volvo’dan tersine mühendislik için Tesla Model 3 hamlesi

Önemli bir elektrik dönüşümüne hazırlanan Volvo, son dönemlerin popüler oyuncusu Tesla Model 3’ü tersine mühendislik tekniği ile mercek altına aldı.

Listeye İsveç’ten yeni üye; Volvo’dan tersine mühendislik için Tesla Model 3 hamlesi

Otomobil dünyasına en az kardeşleri Model S ve Model X kadar ses getirmeyi başaran Tesla Model 3, ilk elektrikli modellerini piyasaya sunmaya hazırlanan köklü markaların da ilgi odağında.

Uygun fiyatının yanında tek seferde 350 kilometrenin üzerinde menzil kat ederek kullanıcılarını memnun eden popüler isim, mühendislik konusunda da önemli sırlar barındırıyor. Ciddi sayıda sipariş almasından ötürü müşteriler kadar rakiplerini de cezbeden Model 3, tersine mühendislik felsefesiyle Almanya‘nın yolunu tutmuştu.

Alman mühendislerden tam not almasının ardından Ford’un da benzer amaç için kullandığı araç şimdi de sınıfa yeni girmeye hazırlanan Volvo için ders niteliği taşıyacak. İsveç yollarında kameralara yakalanan özel plakalı bir örneğiyle gündeme gelen araçla ilgili ortaya çıkacak görüşler şimdiden merak ediliyor.

 Tesla Model 3, “sağnak yağış koşullarında arka tamponunun düşmesiyle” gündemde Elektriğe hazırlık Detaylarda Göteborg sınırları içerisinde kameralara yakalandığını gördüğümüz Model 3’ün şu aşamada sürüş dinamikleri konusunda veri analizlerinin yapıldığı tahmin ediliyor. İlk safhaların ardından parçalarına ayrılarak teknik altyapı ve özel mühendislik dokunuşlarının analizinin yapılacağı süreç, Polestar markasını elektrik enerjisine odaklayan Volvo için büyük oranda olumlu sonuçlar doğurabilir.

Kısa vadeli planı içerisinde XC40 ve Polestar 2 ile başlayacak saf elektrik macerasında bir yelpaze oluşturmak isteyen İsveçli üretici, 2025 yılına gelindiğinde satışlarının yüzde 50 oranında bu modeller üzerinden sağlama amacında. Volvo’nun diğer koldan ortağı Geely ve alt markaları Lynk & Co ile de kullanıcılara alternatif olacağını da hatırlatmakta fayda var. Model 3’ün Volvo gözüyle ne gibi artı-eksi yönlere sahip olduğunu önümüzdeki günlerde ortaya çıkması muhtemel detaylar üzerinden görme şansına erişeceğiz. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Detaylı bilgi için http://www.log.com.tr

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6