İsveçli Telefon Şirketlerinden Büyük Jest: Türkiye'yi aramak bedava

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının ardından İsveç'in önde gelen GSM operatörleri abonelerinin Türkiye'deki yakınlarını aramalarından ve onlara gönderilecekleri mesajlardan ücret almayacaklarını açıkladı.

İsveçli Telefon Şirketlerinden Büyük Jest: Türkiye'yi aramak bedava
İsveçli GSM şirketleri Telia, Tele2, Tre, Comviq ve Telenor’un internet sayfalarında yer alan ortak açıklamada, İstanbul'da yaşanan terör saldırısından duyduklarını üzüntü dile getirildi.

Açıklamada, 28 Haziran saat 21.00’dan 30 Haziran saat 21.00’a kadar abonelerinin Türkiye'ye yapacakları aramalar ve gönderecekleri mesajların ücretsiz olacağı kaydedildi.

Öte yandan İsveç Başbakanı Stefan Löfven ve Dışişleri Bakanı Margot Wallström, yayınladıkları mesajlarla İstanbul'daki terör saldırısını kınadı.

Başbakan Löfven, terörizme karşı bütün ülkelerin işbirliğine atıfta bulunurken, "İstanbul'da teröristlerin masum sivillere karşı gerçekleştirdiği korkakça saldırıyı kınadığını” ifade etti.

Dışişleri Bakanı Wallström de Twitter’da paylaştığı mesajda, "İstanbul’dan korkunç bir haber. Masum sivillere yapılan saldırı kabul edilemez. Ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum." dedi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6