İsveçli firma geleceğin aracını üretti

Günümüzde birçok firma otonom yani sürücüsüz araç sistemleri üzerine çalışıyor. Bunlar arasına dahil olan İsveç merkezli Einride, karşımıza “fütüristik” T-log ile çıkıyor.

İsveçli firma geleceğin aracını üretti


Einride‘ın gerçekten çok dikkat çeken aracı T-log, “Goodwood Festival of Speed” kapsamında tanıtıldı. Aracını tanıtmak için gerçekten güzel bir etkinlik seçen firma, daha önce benzerine çok rastlamadığımız bir yapıyı karşımıza çıkartıyor.

Sürücüsüz çalışması için geliştirilen T-log, benzerlerinden farklı olarak manuel kullanıma izin vermiyor. Yani araçta bir kokpit ya da oturacak yer bulunmuyor. Sadece otonom yapıyı benimseyen araç, direk olarak ağaç taşıma görevini üstleniyor. İnternet üzerinden birbirine bağlı başka versiyonlarıyla çalışabilmesi için tasarlanan T-log, bünyesinde 200 kW kapasitesinde bir pil barındırıyor. Barındırıyor diyoruz çünkü araç gerçekten üretilmiş ve hareket edebiliyor. Bu pil kapasitesiyle yaklaşık 200 km yol yapabilen araç, saatte 85 km hıza (Limitlenmiş) çıkabiliyor. Tam dolu halinin 26 ton çektiği söylenen araç, 7 x 2.5 metre boyutlara sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy J6+ hakkında ilk bilgiler T-log günümüzü temsil etmiyor Bu hem tasarım hem sunulan altyapı ile kendisine belli ediyor.  Logan filmindeki otonom kamyonları akıllara getiren getiren aracın henüz çıkış tarihi hakkında bir bilgi bulunmuyor. Satış fiyatı hakkında da bilgi verilmeyen T-log, “Seviye 4” otonom yapı üzerine kuruluyor. Bu değer özel belirlenmiş durumlarda insan kontrolü olmayan yolculuk anlamına geliyor. Ancak aracın henüz pratik kullanıma girme ihtimali çok bulunmuyor. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Detaylı bilgi için http://www.log.com.tr/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6