İsveç'te internet daha hızlanacak

İsveç, ülkede ki Süper geniş bant (Bredband) olarak adlandırılan internet bağlantısı ve fiber altyapısınının modernizasyonunu yenilemek için düğmeye bastı.

İsveç'te internet daha hızlanacak
Konu hakkında İsveç Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan ile Ulaştırma eski bakanı Asa Torstensson, başbakanlık binasında bir basın toplantısı düzenledi. 

 Ulaştırma eski bakanı Asa Torstensson'un önerilerini dinleyen Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan, , ''Eski Ulaştırma Bakanı sayın Asa Torstensson'u araştırmasını bugün bize sundu'' dedi.

Sunulan araştırma üzerinde çalışma yapacaklarını ifade eden Kaplan, ''Komisyon araştırma dahilinde İsveç'te ki, hızlı internetin daha da hızlandırılarak ülkenin bütün ücra köşelerine yayılması sağlanacak'' dedi.

Şehirlerde bulunan interneti nasıl daha hızlandırılacağı ve İsveç'in bu alanda  zaten çok iyi olan çalışmalarını, vatandaşın daha iyi nasıl faydalanabileceği konusunda önerilerin sunulduğunun altını çizen Kaplan, '' Bizde bu önerileri rapor halinde alarak, bakanlığımzda gözden geçireceğiz. Ve gerekli görülen adımları atacağız'' dedi.

Orhan Karan/Atila Altuntaş
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6