banner180

İsveç, Alman donanmasının F123 fırkateynlerini modernize edecek

İsveç merkezli Saab, Alman donanmasının F123 Brandenburg sınıfı fırkateynlerinin modernizasyonu için Almanya ile 535 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

İsveç, Alman donanmasının F123 fırkateynlerini modernize edecek

Saab, Alman donanmasının F123 Brandenburg sınıfı fırkateynlerinin modernizasyonunu üstlenecek.

İsveç merkezli savunma şirketi Saab tarafından yapılan açıklamada, Alman donanmasının F123 Brandenburg sınıfı fırkateynlerine yeni deniz radarları ve atış kontrol sistemleri için Alman Silahlı Kuvvetleri Teçhizat, Bilişim Teknolojileri ve Hizmet Desteği Federal Ofisi (BAAINBw) ile 535 milyon dolar değerinde bir sözleşme imzalandığı ifade edildi.

Sözleşme, İsveçli savunma şirketinin 9LV Savaş Yönetim Sistemi, Sea Giraffe 4A ve Sea Giraffe 1X radarları, Ceros 200 atış kontrol sistemi ve IFF kabiliyetleri de dahil olmak üzere sistemlerinin teslimatını ve entegrasyonunu içeriyor. Bunun yanı sıra sözleşme, fırkateynlerin operasyonel yeteneklerini destekleyen kapsamlı, performansa dayalı bir lojistik paketi de kapsıyor.

Ana yüklenici olan Saab ayrıca, entegrasyon çalışmaları için Alman tersanesi Abeking & Ramussen ile sözleşme imzalarken, Alman şirketi ESG, çalışmalara lojistik destek sağlayacak.

İsveçli şirket Saab, çalışmaları Almanya, İsveç ve Avustralya'da gerçekleştirileceğini açıklarken, teslimatların ve diğer hizmetlerin 2021 ile 2030 yılları arasında gerçekleşeceğini duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6