banner180

iPhone 12'lerde güncelleme sonrası sorunlar başladı

iPhone 12 sahipleri telefonu normal kullandıkları zamanlar ısınma sorunuyla karşılaştıklarını paylaşıyor.

iPhone 12'lerde güncelleme sonrası sorunlar başladı

Apple'ın gözdesi iPhone 12 son güncellemeden sonra aşırı ısınma problemi ile karşı karşıya kalmış durumda. Kullanıcılar telefonlarını kullanmadıkları zamanda bile aşırı ısındığından şikayet ediyor. iOS 14.5 güncellemesinin ardından onlarca kullanıcı forumlarda benzer şikayetler paylaşmaya başladı. 

IPHONE 12 PRO NORMAL KULLANIMDA ISINIYOR

Bir kullanıcı iPhone 12 sorunu hakkında şu açıklamada bulundu; "iPhone 12 Pro modelim normal kullanımda ilginç bir şekilde ısınıyor. Hayır, prize takılıyken değil. Şarj cihazına takılı değilken düzenli kullanımdan bahsediyorum. 5G'yi kapattım ve hala ısınma sorunu yaşıyor. Kullanmaya başladığım an, parmaklarım telefonun orta sol alanından yayılan bir sıcaklık hissediyor. Sağ taraf, kıyaslandığında dokunulduğunda soğuk hissediyor. Yine, bu çok hafif bir kullanımla. iOS'in en son sürümünü kullanıyorum. Bundan önce iPhone 11 Pro'ya sahiptim ve bu sorunu yaşamadım." ifadesini kullandı.

HIZLI BİR SORUN GİDERME GÜNCELLEMESİ BEKLENİYOR

Apple'ın bu sorunu şu sıralar testlerine başladığı iOS 14.6 güncellemesinden önce çözmesi bekleniyor. iOS 14.5 ile gelen Takip etme özelliğinin çoğu kullanıcıda çalışmaması Apple'ın bu hafta içerisinde hata düzeltme güncellemesi olan iOS 14.5.1'i yayınlaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6