banner198

Hacker'lar Sony'nin gelecek Xperia Z4'nü sızdırdı

İşte 4. jenerasyon Xperia telefon. Bu telefon, yeni James Bond filminde de kullanılabilir.

Hacker'lar Sony'nin gelecek Xperia Z4'nü sızdırdı
Sony Pictures'ın son dönemde uğradığı saldırılar, sonunda Sony Mobile'ın yeni amiral gemisi modeli olması beklenen Xperia Z4'ü de ortaya çıkardı.

Aşağıda yer alan fotoğrafın 4. nesil Xperia telefona ait olduğu iddia ediliyor. Fotoğrafın sızdırıldığı kaynak ise, Sony Pictures Entertainment CEO'sunun e-mail'i. CEO, yolladığı elektronik postada, sıradaki James Bond filminde kullanılmak üzere bir öneri olarak Z4'ün fotoğrafını göndermiş.

Xperia Z4 hakkında şimdiye kadar birçok söylenti bilgi gelmişti ve şimdi de görseli gelmiş oldu. Beklentiler, Xperia Z4'ün Mobile World Congress 2015'te gösterilip İlkbahar döneminde satışa sunulması yönünde.

Sony Xperia Z4 Compact ve Z4 Ultra'nın tüm özellikleri sızdı
Sony'nin her 6 ayda bir amiral gemisi telefon çıkarma stratejisi zaten birçok kişi tarafından bilinen bir şey. Bu anlamda aylar önce Xperia Z3'ü piyasaya çıkaran firma, şimdi ise yeni amiral gemisi Xperia Z4 üzerinde çalışıyor. Xperia Z4 ile alakalı son olarak ayın başlarında basın görseli ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Xperia Z4 ailesinin diğer modelleri olacak olan Xperia Z4 Compact ve Z4 Ultra'nın tüm özellikleri sızdırıldı.

Sony'nin 2015'in ilk yarısında çıkaracağı modellerden Xperia Z4 Compact, 4.7 inç büyüklüğünde 1080p erkanla geliyor. Gücünü ise Qualcomm'un Snapdragon 810 işlemciden alacak olan cihaz, bu işlemcisine 3GB RAM ile destek verecek. Ayrıca 32GB dahili depolama alanı, 20.7MP arka kamera, S-Master HX dijital amplifikatör, 1080p video çekebilen 5MP ön kamera, IP68 toz ve su geçirmezlik sertifikası, LTE Cat.9, Bluetooth 4.1, NFC ve kablosuz şarj desteği ise cihazın diğer özellikleri. Bunların yanında cihazın pili konusunda bazı belirsizlikler var. Ancak kaynaklara göre pilin 3,000mAh civarında olması bekleniyor.

Diğer taraftan Xperia Z4 Ultra ise 6.44 inç büyüklüğünde ve Quad HD çözünürlüğünde ekrana sahip olacak. Gücünü ise Xperia Z4 Compact gibi Snapdragon 810 işlemciden alacak olan cihaz aynı şekilde bu işlemcisine 3GB RAM ile destek verecek. 16MP ana kameraya sahip olan cihazın, pili ise 3,500 ve 4,000mAh arasında olacak. Diğer özelliklerinin Xperia Z4 Compact ile aynı olduğunu söyleyelim. Bunların yanında Xperia Z4 Ultra'nın en dikkat çeken özelliklerinden birisi ise, Galaxy Note ailesindeki gibi stylus kalem desteğine sahip olacak olması.

Yeni gelen raporlarda bu iki cihazın Xperia Z4 ve Xperia Z4 Tablet ile birlikte tanıtılmayacağı ve daha sonrasında tanıtılacağı belirtiliyor. Ayrıca bu cihazların 2015'in ikinci çeyreğinde tanıtılacağı söyleniyor.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6