banner198

Gmail ile para gönderip alabilirsiniz!

Google, Android platformlarında Gmail uygulamasını güncelledi ve Google Wallet ile senkronize bir şekilde çalışabilmesi sağlandı. Peki bu ne anlama geliyor? Tüm detaylar haberimizde.

Gmail ile para gönderip alabilirsiniz!

Google, bundan yaklaşık dört yıl önce Gmail web uygulaması ile Google Wallet'ın entegrasyonunu sağlamıştı ama mobil cihazlar bu destekten mahrum bırakılmıştı. Google bugün müjdeli haberi verdi ve Android platformu için Gmail uygulamasına Google Wallet'ın entegre edildiğini açıkladı.

GOOGLE CÜZDAN NEDİR?

Gmail uygulamasının güncellenmesi ile birlikte artık Gmail hesabı olmayanlara dahi para transferi yapabilirsiniz. Uygulamada sanki bir dosyayı e-postanıza eklermişcesine para gönderim işlemi yapmak da mümkün.

Çünkü uygulamanın tasarımı direkt olarak aynı kalmış ve Ekler bölümüne tıkladığınızda açılan menüden para transferini seçerek, yeni bir pencerede miktarı belirledikten sonra gönder tuşuna basmanız yeterli.

Bütün işlemin Gmail üzerinden halledildiğini ve bu yüzden cihazınızda Google Wallet'ın yüklenmiş olmasına gerek olmadığını da hatırlatalım. Son olarak da ayarlar bölümünden gelen paranın direkt olarak banka hesabınıza aktarılmasını da sağlayabileceğinizi belirtelim.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6