banner114

Bir hafta pil ömrü sunan telefonlar geliyor

Nihayet uzun pil ömrü sunacak akıllı telefonlar geliyor. Yakıt hücresi teknolojisiyle 1 hafta pil ömrü sunan telefonlar göreceğiz.

Bir hafta pil ömrü sunan telefonlar geliyor
 Akıllı telefonlar her geçen gün gelişiyor. Artık daha yüksek işlem ve grafik performansı sunan, bununla beraber geliştirilmiş kameraparmak izi sensörügibi ek özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkan modeller görüyoruz. Ancak bir konu var ki hepimizin kanayan yarası. O da pil ömrü.

7 GÜN ŞARJI GİDEN AKILLI TELEFONLAR

Birçok teknoloji devinin bu sorunu çözmek için pil teknolojileri geliştirdiğini biliyoruz. Ancak haberimize konu olan İngiltere merkezli Intelligent Energy firması, "yakıt hücresi" teknolojisini kullanarak akıllı telefonlarda 1 haftaya kadar dayabilen bir pil teknolojisi geliştirdi.

Bu teknoloji için ismi açıklanmayan bir akıllı telefon üreticisi, Intelligent Energy firmasına 7.6 milyon dolarlık bir destekte bulunmuş. Şirket adına açıklama yapayn Julian Hughes'a göre bu teknoloji, mobil cihazlarda yaşanan pil ömrüproblemini kökten çözecek. Ancak ne yazık ki bu teknolojiyi kullanan cihazların ne zaman hayata geçeceği konusunuda şimdilik bir bilgi yok.

 

(shiftdelete)


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 00:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6