banner114

Bill Gates: Virüs enfekte olmayanları da öldürecek!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüs salgını ortaya çıktığından bu yana büyük bir baskı altında. Gates’in başta Afrika olmak üzere birçok bölgede sağlık alanında yaptığı yatırımları gündeme getiren komplo teorisyenleri Gates’i virüsün ortaya çıkması ve yayılması ile suçluyor.

Bill Gates: virüs enfekte olmayan insanları da öldürecek

Bill Gates’in yaptığı açıklamaya göre, koronavirüsün dünya çapında sağlık sistemlerine getirdiği baskı, önümüzdeki yıllarda milyonlarca kişinin daha ölmesiyle sonuçlanabilir. The Economist’ten Zanny Minton Beddoes ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Gates, koronavirüsün yayılmasını önlemek için getirilen sınırlamaların, diğer tıbbi ihtiyaçlara erişimini zorlaştırdığını belirtiyor.

Bu nedenle sıtma ve HIV ile mücadele başta olmak üzere gelişmekte olan ülkelerde ciddi sorunlar yaşanabileceğini vurguluyor. Virüsün çıktığı nokta olan Çin’in mücadele konusunda oldukça başarılı bir işe imza attığını belirten Gates mücadele daha erken başlasaydı, şu anki durum çok daha farklı olabilirdi diyor.

Salgının siyasi boyutu hakkındaki soruları da cevaplayan Gates, Joe Biden’ın başkan seçilmesi halinde işlerin düzeleceğinden emin olmadığını söylüyor. Siyasi yönetimin değişmesi, maske takan insanların sayısını ne kadar değiştirir? ayrı bir tartışma konusu.

Kaynak: shiftdelete

YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 1 ay Önce

Musk ve Gates gibiler düzenin kuklaları şeytanın insan suretindeki yandaşları.

SIRADAKİ HABER

banner6