Amazon´dan İsveç´e dev yatırım

ABD merkezli online ticaret şirketi Amazon, Stockholm bölgesindeki şirketlere hizmet vermek için hızlı bulut sistemlerine yatırım yapıyor.

Amazon´dan İsveç´e dev yatırım
 Online ticaret devi Anazon'dan yapılan açıklamaya göre şirketin yan kuruluşlarından Amazon Web Services, Stockholm yakınlarındaki Västerås, Eskilstuna ve  Katrineholm kentlerinde üç ayrı bilgi işlem merkezi kuracak.
 
Açıklamaya göre Amazon'un yatırımının amacı Stockholm bölgesini bulut müşteriler için maksimum hızlı 16 bölgeden bir haline getirmek.
 
Şirketin İskandinavya Yöneticisi Darren Mowry yatırım için Stockholm'ü seçmelerinin bir çok nedeni olduğunu belirterek ‘‘İsveç'in seçilmesinin bizim için önemli bir yönü iyi eğitimli kalifiye işgücünün ve yenilenebilir enerjiye erişimin olanaklı olmasıdır. İsveç'te tüm enerjinin yüzde 50-52 oranında yenilenebilir kaynaklardan elde ediliyor olması şirketimizin yüksek teknik kaliteye ulaşmada yenilenebilir enerji kullanma hedefi ile uyum taşıyor'' diye konuştu.
 
Amazon'un yatırımların büyüklüğünün belirtmediği açıklamada, yatırımların büyük istihdam sağlayacağı ve 2018 yılı içinde bitirilmesinin hedeflendiği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6