Milli maçta, Kulu'dan İsveç'e pankartlı selam

Konya'da oynanan İsveç maçında Kululular pankart aracılığı ile İsveç'e selam gönderdi.

Milli maçta, Kulu'dan İsveç'e pankartlı selam

Konya Büyükşehir Belediye Stadında oynanan Türkiye-İsveç mücadelesinde Kulu'dan giden taraftarlarda tribünlerde yerini aldı. 

İsveç'te 50 bin Kululu yaşaması nedeniyle, Türkçe ve İsveççe, ''Kulu'dan İsveççe selamlar'' pankartı açan Kululular, A Milli Takımımızı 90 dakika destekledi.

Öte yandan, Konya'da taraftarlar, milli takımı yalnız bırakmadı. Konya Stadında yaklaşık 40 bin seyirci karşılaşmayı takip etti. Stadın çatısına 45 Türk bayrağı asılırken, seyirciler için de koltuklara 40 bin Türk bayrağı bırakıldı. Stadın dışındaki aydınlatma direklerinde de 50 Türk bayrağı kullanıldı. Yaklaşık 150 İsveçli taraftar da takımlarını desteklemek için tribündeki yerlerini aldı.

İsveçli oyuncu Konya'daki Türk seyircisine hayran kaldı

Türkiye'nin Konya'da İsveç'e 1-0 yenildiği maçta, İsveç'in orta saha oyuncusu Jakop Johansson, Konya seyircisine bayılmış. 'Türk seyircisi harikaydı'' diyen Johansson, 'Bize iyi bir baskı olacağını biliyorduk. Dolu tribünlere oynamak eğlenceliydi. Türk seyircisi oldukça harikaydı. Ateşli bir atmosfer vardı. Ama biz profesyoneliz işimize odaklandık''

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 01:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6