banner198

Kululu dünya şampiyonu, ünvanını korumak için ringe çıkıyor

Geçen yıl İtalya'da düzenlenen dövüş sporları şampiyonasında muay thai ve K1 dallarında şampiyon olan Nazlı Suakçı, şampiyonluğunu korumak için Portekiz'deki şampiyonluklara sıkı bir biçimde hazırlanıyor.

Kululu dünya şampiyonu, ünvanını korumak için ringe çıkıyor
"Kombat League Dünya Şampiyonası"nda iki dalda şampiyonluğu bulunan  Nazlı Suakçı, 18 Mart'ta Potekiz'de  yapılacak dünya şampiyonasın da unvanını korumak için İsveç'in başkenti Stockholm'de kampa girdi.
Başarılı sporcu Nazlı Suakçı'nın en büyük destekçisi ailesi ve babası Bilal Suakçı. 

Konya'nın Kulu ilçesinden İsveç'e yerleşen bir ailenin İsveç'te doğan 2. nesil çocuğu olduğunu söyleyen Bilal Suakçı ise "Kızım yılbaşından beri sıkı bir antrenman programı uyguluyor. Bu yıl mart ayı ile birlikte arka arkaya önemli turnuvalara katılacak. 18 Mart'ta Portekiz'de dünya şampiyonası, hemen ardından martın sonunda Danimarka'da prestijli bir turnuva, Mayıs ayında da yine Almanya'da dünya şampiyonluğu için ringe çıkacak'' dedi.


Bütün masrafları kendi cebinden karşıladığını söyleyen Bilal Suakçı, ''benim için bir kız çocuğunun destek verildiği zaman neler yapabildiğini kanıtlamak çok önemli. Diğer ailelere örnek olmak çok önemli. Bu yüzden hiç bir masraftan kaçınmayı düşünmüyorum. İnşallah özellikle bizim bölgemizden gelen insanlara doğru örnek olmaya çalışıyorumdur'' diye konuştu.

Ailesinin desteği ile başarılar yakaladığını ve yakalamaya devam edeceğini söyleyen 13 yaşında ki genç yetenek Nazlı Suakçı ise, ailesinin yanında arması için dövüştüğü SWEDEN TOP TEAM kulübüne ve kulüp antrenörü Sargon Gergeo'ya çok teşekkür ederek, antrenör Sargon Gergeo'nin gecesini gündüzüne katarak büyük özveri ile kendisini dünya şampiyonası turnuvasına hazırladığını söyledi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6