banner198

İsveçlilere hakareti pahalıya patladı

ABD Kadın Milli Futbol Takımı'nın kalecisi Hope Solo, olimpiyatlarda İsveç'e yenildikleri maç sonrası İsveçli futbolcular aleyhinde yaptığı açıklamalar nedeniyle milli takımdan 6 ay uzaklaştırıldı.

İsveçlilere hakareti pahalıya patladı
 Rio Olimpiyat Oyunları'nda çeyrek finalde İsveç'e penaltılarda boyun eğen ABD'nin kalecisi Solo, "Bence korkaklar grubu gibi oynadık, son 3 olimpiyatın şampiyonu kaybetti" diyerek teknik direktör Jill Ellis'i eleştirmişti.

ABD Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Solo'nun, küçümseyici açıklamalarının kabul edilemez olduğu vurgulanırken, milli takım oyuncusuna yakışmayan davranış sergilediği belirtildi. Başarılı kalecinin, sözlerinden dolayı milli takımdan 6 ay uzaklaştırıldığı duyuruldu.

ABD'li kaleci, Rio'ya gitmeden önce Zika virüsünden korunmak amacıyla yanına alacağı böcek ilacı ve koruyucu kıyafetin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesinde yayımladığı için tepkiyle karşılaşmış, Yeni Zelanda maçı sırasında taraftarlarca yuhalanmıştı.

ABD'nin en popüler sporcuları arasında yer alan 35 yaşındaki Solo, ülke milli takımıyla daha önce olimpiyatlarda altın madalya kazanmış ve 2007 ile 2011'de düzenlenen FIFA Dünya Kupası'na katılmıştı.
Öte yandan Solo, 2015 yılında eşinin alkollü kullandığı araçta bulunması nedeniyle de futboldan 1 ay men edilmişti.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6