banner180

İsveçli Futbolcu: Türkiye'de kendimi güvende hissediyorum

İsveç Milli Futbol Takımı'nın, Türkiye ve Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı hazırlık maçlarının aday kadrosuna çağrılan Hopf, Stockholm'da yaptıkları kampta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İsveçli Futbolcu: Türkiye'de kendimi güvende hissediyorum
Türkiye'deki son terör olaylarının kendisini çok üzdüğünü vurgulayan Hopf, ''Türkiye'de olmaktan mutluyum. Yaşadığım şehir Ankara ve İstanbul'da olan terör olayları beni derinden üzdü ama Türkiye'de kendimi güvende hissediyorum. Orada olmaktan da mutluyum.'' diye konuştu.
Milli takımdaki arkadaşlarının kendisine Türkiye'deki saldırılar hakkında soru sorduğunu anlatan Hopf, "Türkiye Futbol Federasyonu'na güveniyorum. Gerekli önlemleri aldılar. Herkes rahat olsun.'' ifadelerini kullandı.
 
Türkiye'de futbolun çok popüler olduğunu ve sevildiğini dile getiren Johannes Hopf, "Özellikle Türk Milli Takımı ülke için her şey demek. Hemen hemen herkes Türkiye'de milli takımın başarılı sonuçlarıyla gurur duyuyor. Bu yüzden herkes, Fransa'da Türkiye'den önemli bir başarı bekliyor.'' değerlendirmesinde bulundu.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6