banner198

İsveç Teknik Direktörü Erik Hamren, İran rejimine sert eleştiri

İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Hamren, İran hakkındaki eleştirisi nedeniyle federasyon tarafından uyarıldığı için politik soruları cevaplamama kararı aldı.

İsveç Teknik Direktörü Erik Hamren, İran rejimine sert eleştiri
 İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Erik Hamren, yarın oynanacak hazırlık maçı öncesi İran hakkında yaptığı eleştiriye açıklık getirdi.
Hamren, basın toplantısında yaptığı açıklamada, İran rejimini insan ve kadın hakları konusunda eleştirdiğini belirterek, yaptığı eleştiriden dolayı İsveç Futbol Federasyonu'ndan uyarı aldığını ve bundan sonra kesinlikle politik sorulara cevap vermeyeceğini belirtti.

Bir gazetecinin "madem İran rejimini eleştiriyorsunuz, o zaman neden İran ile milli maç yapıyorsunuz sorusuna Hamren, "futbol ayrı, politika ayrı, ikisini birbirine karıştırmayın lütfen" cevabını verdi.

İran rejimine karşı düşüncelerinin değişmediğini de aktaran Hamren, "İran Milli Takımı çok iyi bir ekip ve onları oldukça ciddiye alıyoruz" ifadesini kullandı.

İsveç ile İran arasında yarın oynanacak hazırlık maçını, Hollanda Futbol Federasyonu'ndan Türk kökenli hakem Serdar Gözübüyük yönetecek.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6