banner198

İsveç'te yılın futbolcu annesi Yenicoba'dan çıktı...

İsveç'te sporda yılın en iyilerinin belirlendiği 2016 Yılı Futbol Galasında Yılın Futbol Ebeveyn Ödülü'nü gurbetçi Rabia Koç aldı.

İsveç'te yılın futbolcu annesi Yenicoba'dan çıktı...
 Geçen hafta yapılan ve Zlatan İbrahimoviç'in 11. kez Yılın Futbolcusu seçildiği 2016 Futbol Galası'nda 39 yaşındaki  Rabia Koç'ta Yılın Futbol  Ebeveyn Ödülü'nü alarak büyük başarı gösterdi.

Göteborg kentinde bir kulübün altyapısında oynayan oğlu 11 yaşındaki Martin'in gelişiminde yakından ilgilendiği ve aynı kulupte yardımcı antrenörlük yaptığı için Yılın Futbol  Ebeveyn Ödülü Diploması almaya hak kazandı.

Konya'nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Yenicoba Mahallesinden İsveç'e yerleşen bir işçi ailenin kızı olan 39 yaşındaki Rabia Koç, göçmen kökenli bir kadın olarak böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı mutlu olduğunu söylerken, göçmen kökenli kadınların İsveç'te önemli işler yaptığını ve ülkeye büyük zenginlik kattığını belirtti.

Esas mesleğinin hemşirelik olduğunu kaydeden Koç, hemşireliğin yanında  paf takımı seviyesinde futbol hakemliği yaptığını da sözlerine ekledi. 
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6