İsveç'te yetişen genç yetenek İsak'ı dev kulüpler paylaşamıyor

İsveç'in Hammbarby takımının alt yapısında yetişen daha sonra Portekiz'in Benfica kulübünün alt yapısında devam eden 15 yaşındaki Türk asıllı futbolcu İsak Vural, dev kulüplerin kancasında.

İsveç'te yetişen genç yetenek İsak'ı dev kulüpler paylaşamıyor

İsveç'in FotbollDirekt gazetesinin haberine göre, Vural ile Benfica arasında profesyonel sözleşme için görüşmeler sürüyor. Ayrıca, devrede İspanyol ve Alman kulüpleri var.

2006 doğumlu olan İsak, Hammbarby takımının alt yapısında 10 yaşındayken Barcelona transfer etmek istedi. Ancak Barcelona'ya tranferi gerçekleşmeyen İshak, Benfica kulübü ile anlaştı. 3,5 yıldır Benfica'da bulunan İsak, 16 yaşının altında olduğu için FİFA lisansı olmadan Benfica alt yapısında top koşturdu. 

Benfica A takımı ile antrenmanlara çıkmaya başlayan İsak, bu bahar 16 yaşına giriyor. Ve birçok kulüp profosyonel sözleşme yapmak için İsak ile temasa geçmek istiyor. Benfica kulübüde İsak için profosyonel bir sözleşme hazırladı ve görüşmeler devam ediyor. 

15 yaşındaki İshak forvet arkası orta saha olarak görev yapıyor. Teknik kapasitesi yükek olan oyuncu, sürpiz golleriylede dikkat çekiyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6