banner198

İsveç taraftarı huzuru İslam’da buldu

İsveç'te maske takmanın yasaklanmasının ardından AIK taraftarı çözüm buldu. Dini nedenlerle başını kapatanlar yasak dışında bırakıldığı için kendini gizlemeye çalışan taraftarlar hicap giyerek maçı izledi.

İsveç taraftarı huzuru İslam’da buldu
Stockholm'ün köklü takımlarından AIK taraftarı, bu hafta Häcken ile kendi sahasında oynadığı maçta takımını hicap giyerek destekledi. 

Geçen sene İsveç Birinci Futbol Ligi'nde (Allsvenskan) maskeli taraftarların bir çok şiddet olayına karışmasından sonra hükümet maçlarda maske takmayı yasaklama kararı almıştı. Dini nedenlerle başını ve yüzünü kapatanlar inanç özgürlüğü gerekçesi ile yasak dışında tutulurken, Stockholm'ün köklü takımı AIK taraftarı da yasağa takılmamak için hicap giyerek takımına tribünde destek oldu.

Yasanın mimarlarından İçişleri Bakanı Anders Ygeman, taraftarların halini görünce çok güldüğünü ve eğlenceli bir durumun ortaya çıktığını belirtti. AIK taraftarının çok şakacı olduğunu vurgulayan Ygeman, başka maçlarda AIK taraftarının hicap giyerek maça geleceğine ihtimal vermediğini sözlerine ekledi. Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2017, 02:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6