banner198

İsveç Milli Takımı'ndan sığınmacılara destek

İsveç Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Erik Hamren, Avrupa ülkelerindeki sığınmacılar için 250 bin kron (26 bin avro) yardımda bulunduklarını açıkladı.

İsveç Milli Takımı'ndan sığınmacılara destek
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde Avusturya ile evlerinde yapacakları maç öncesinde kampta gazetecilere açıklamalarda bulanan Harmen, Avrupa'nın sığınmacı krizini çözmekte sınıfta kaldığını söyledi.
Avrupa'daki tüm ülkelerinin sığınmacılara yardım etmeleri gerektiğini belirten deneyimli teknik adam, "Politik konuşmak istemiyorum ama son günlerde sığınmacıların içinde bulunduğu zorluklar bizi üzüyor. Bu nedenle milli takım olarak 250 bin kron yardımda bulunduk" ifadelerini kullandı. 

Harmen, sığınmacıların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek amacıyla bir bildiri yayınlayacaklarını da belirtti.

Kampta bulunan İsveçli futbolcu Kim Kallström ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bütün insanlar dünya vatandaşıdır. Avrupa'nın sığınmacılara kapısını koşulsuz ve kota uygulamadan açması gerekiyor" diye konuştu.

Öte yandan, Rusya maçında sakatlığı nüksederek oyundan çıkan Zlatan İbrahimovic ile aynı maçta kadroda yer almayan Erkan Zengin'in, Avusturya karşısında ilk 11'de yer alacağı belirtildi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6