Her sabah sucuklu yumurta yiyen Fenerbehçeli

Portekizli teknik adam, Türkiye'ye geleli 2 ay olmasına rağmen tam bir çay-simit hastası olmuş durumda. Kahvaltıda mutlaka sucuklu yumurta ve simit yiyen Vitor Pereira akşamları da sık sık kebapçıya gidiyor.

Her sabah sucuklu yumurta yiyen Fenerbehçeli
 Olympıakos'tan ayrılıp Fenerbahçe'nin başına geçtiğinde soru işaretleriyle yaklaşılan Vitor Pereira kısa sürede herkesin takdirini kazanmayı başardı... Saha kenarındaki hırslı tavırlarıyla Fenerbahçeli taraftarların sevgilisi olan Portekizli hocanın Türkiye'ye geleli 2 ay olmasına rağmen bizden biri haline geldiği ortaya çıktı. Türk yemek kültürünün büyük bir hayranı haline gelen Vitor Pereira'nın sabah kahvaltılarında simit ve beyaz peyniri masasından eksik etmediği öğrenildi. Sucuklu yumurtayı da çok seven başarılı hocanın tam bir çay hastası haline geldiği de belirlendi. Vitor Pereira, Türkiye'ye gelen birçok yabancı gibi kısa sürede kebap hayranı da oldu. Portekizli teknik adamın akşamları sık sık teknik heyetteki yardımcıları ve futbolcularla birlikte kebapçıya gittiği gelen bilgiler arasında. Pereira'nın Aziz Yıldırım'la da birçok kez kebapçıya gittiği belirlendi.
 
DERSLERE BAŞLADI, İDMANDA TÜRKÇE KONUŞUYOR!
PEREIRA'nın Türkiye'de yaşadığı değişim sadece yemek kültürüyle sınırlı değil... Fenerbahçe'ye imza attığı ilk günden itibaren Türkçe dersleri almaya başlayan Portekizli hoca şu anda idmanlarda oyuncularına sık sık Türkçe uyarılarda bulunmaya başladı. Aziz Yıldırım ve yöneticilerle görüşmelerinde de Türkçe gelimeler kullanan Pereira'nın bu görüntüsü Sarı-Lacivertli camiada herkesi fazlasıyla memnun ediyor. Yöneticiler, Pereira ile ilgili olarak, "Kısa sürede bu kadar benimsenen bir yabancı hoca son yıllarda hiç gelmemişti" ifadesini kullanıyor.
 
SUCUKLU YUMURTA SiMiT HASTASI
Sabah kahvaltılarında mutlaka sucuklu yumurta isteyen Pereira ayrıca tam bir simit hastası. Portekizli hoca simiti masasından eksik etmiyor.
 
KARIŞIK KEBAP
Türkiye'ye gelen birçok yabancı isim gibi Vitor Pereira da kısa sürede kebap hayranı oldu.
 
(Takvim)
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6