Fatih Terim'den İsveç'e teşekkürler...

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yarın oynanacak İsveç maçı öncesi milli oyuncu Oğuzhan Özyakup ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Terim, İsveç Milli Takımı'nın Türkiye'ye gelme karı hakkında, ''İsveç Milli Takımı'na şahsı ve Türkiye adına teşekkür borçluyum''dedi.

Fatih Terim'den İsveç'e teşekkürler...

 'ENDİŞEM OLMADI'

İsveçli kadın gazeteci Petra Thoren Aftonbladet'in 'İstanbul'daki terör olayının ardında maçın oynamaması gibi endişe durumu yaşadınız mı?' sorusuna ise Terim, İsveç'in gelmemesi gibi en ufak endişesinin olmadığını belirterek cevap verdi. Olağanüstü şartlar değişmedikçe maçın ertelenmesi ya da iptaline karşı olduğunu vurgulayan Terim, "Hiçbir zamanda öyle bir şey düşünmedim. Olağanüstü şartlar değişmedikçe erteleme veya maçın iptalini karşıyım. Bu dünyanın bir gerçeği sadece bizim değil. Ben bunun hep beraber üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Sanatın ve sporun çok etkisi olacaktır bunların önlenmesine. Biz keşke yaşamasaydık ama 1980-1990'ların hepsini yaşadık. Daha ben hiçbir maçın olağanüstü durum yoksa ertelendiğine şahit değilim" dedi.

'İSVEÇ'E TEŞEKKÜR'
İsveç Milli Takımı'na şahsı ve Türkiye adına teşekkür borçlu olduğunu belirten Terim, şöyle konuştu:
"Gelmekle çok önemli iş yapmıştır. Emin olunmalı ki aynı şekilde biz de olsa giderdik. Teröre karşı el birliğiyle hareket etmeliyiz. Bu yaptığımız iş teröre karşı önemli bir işarettir. Bu maç birlik beraberliğin olduğunun önemli bir göstergedir. Her ülke empati yapıp, diğer ülkedeki olan hadiseyi kendine oluyormuş gibi yaklaşsın. İnanıyorum ki o zaman çok rahat çözülecektir. Bu İsveç ile Türkiye'nin yarın onayacağı bu maç tüm ülkelere örnek olsun. Kimsenin ekmeğine yağ sürmemeliyiz."
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6