banner180

Cüneyt Çakır'a görev vermeyen UEFA'ya İsveçli hakemden sert tepki

İsveç'in UEFA kokartlı hakemi Jonas Eriksson, EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nın en iyi hakemi Cüneyt Çakır'dı, UEFA, Çakır'a yarı final ve finalde görev vermeyerek büyük bir hata yaptı'' ifadelerini kullanarak, UEFA'yı siyasi kararların alındığı kirli bir dünya olarak suçladı.

Cüneyt Çakır'a görev vermeyen UEFA'ya İsveçli hakemden sert tepki

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarı final ve final maçı için Londra'ya davet edilen Cüneyt Çakır ve ekibine görev verilmemesine tepki gösteren Eriksson, ülkesinin devlet televizyonu SVT'ye açıklamalarda bulundu.

Avrupa Şampiyonası'nın en iyi hakemi Cüneyt Çakır olduğunun altını çizen Eriksson, UEFA, Çakır'a yarı final ve finalde görev vermeyerek büyük bir hata yaptığını söyledi.

UEFA'yı sert biçimde eleştiren Eriksson, şöyle konuştu: ''Turnuvanın en iyi hakemi Çakır, hiç hatası olmamasına rağmen evine gönderildi. 
Dostluğun, yozlaşmanın, sadakatin ve milliyetin rol oynadığı kirli, politik ve sahte bir dünya. Centilmenlik  ve saygıdan bahseden, kural kitabının herkes için aynı olduğu, en çok maç kazanan en iyi dört takımın bu gece ve yarın Londra'da yarı final oynayacağı bir futbol! Ama iş hakemliğe gelince, kapalı odalarda, siyasi kararların alındığı kirli bir ortam''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6