Almanya İsveç kadar olamadı

Ünlü futbol adamı Erdal Keser, “Irkçı hakaret olduğunda tüm İsveç Milli Takımı Jimmy Durmaz’ın ardında durdu. Bunu Almanya’da görmedik” dedi

Almanya İsveç kadar olamadı

BUNDESLIGA ekiplerinden Borussia Dortmund'un bir zamanlar formasını giyen Türk futbolunun önemli yıldızlarından Erdal Keser, Mesut Özil konusunda Almanya'nın Isveç kadar olamadıgını dile getirdi. Bir dönem Türkiye Futbol Federasyonu'nun Almanya'daki temsilcisi konumunda da olan Keser, "Irkçı hakaret oldugunda tüm Isveç Milli Takımı Jimmy Durmaz'ın ardında durdu. Bunu Almanya'da görmedik" dedi. Keser, Alman Haber Ajansı'na (dpa) verdigi röportajda Mesut'un arkasında duran tek kisinin Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw oldugunu söyledi. Keser, DFB Baskanı Reinhard Grindel ve menajer Oliver Bierhoff'un açıklamalarının ırkçılara platform olusturdugunu ifade etti. Keser, Özil'in tek hatasının Alman Milli Marsı'nı söylememek oldugunu belirtti.

GÜNAH KEÇİSİ
Mesut Özil'in Alman Futbol Federasyonu (DFB) tarafından günah keçisi ilan edildigini ve halkın önüne yem olarak sunuldugunu belirten Keser, aslında DFB'nin Mesut'un arkasında durması gerektigine isaret etti. Keser, profesyonel yaklasımın isi bu boyutlara getirmeyecegini vurguladı. Futbolun köprüler kurdugunun altını çizen Keser, "Ancak suanda politik olarak insanları birbirlerine karsı kıskırtmak amacıyla kullanılıyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6