Twitter şok etti! Bütün müslümanları öldürün!

Fransa'da yaşanan kanlı dergi baskının ardından Twitter'da inanılmaz bir etiket açıldı. İslamofobi'yi daha da kışkırtan "bütün müslümanları öldür" etiketini Twitter 15 dakika boyunca silmedi.

Twitter şok etti! Bütün müslümanları öldürün!

Paris'te mizah dergisi Charlise Hebdo'ya düzenlenen ve 12 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırı sosyal medyada da büyük tepkilere neden oldu.

Mikroblog sitesi Twitter'ın da dünya çapındaki bir numaralı gündemi bu saldırı oldu. Gündemin birinci sırasında bugün dünyanın 4 bir yanından paylaşılan "Je Suis Charlie" "Ben Charlie'yim" başlıklı paylaşımlar vardı.

Buna karşılık ikinci sıradaki gündem ise kan donduran cinstendi.

"killallmuslims" ("Bütün müslümanları öldürün") hashtagiyle açılan başlığa çok kısa sürede binlerce mesaj yağdı. Bir anda dünya çapında iki numaralı trend haline gelen başlık önceleri nefret mesajlarının odağı olsa da daha sonra tepki mesajları adeta sel oldu yağdı. Twitter'ın ise provokasyon amacıyla açıldığı düşünülen bu hashtag 15 dakika kadar bir süre kaldırmaması dikkat çekti. Başlık altına gelen yorumlarda paylaşım sitesine de büyük tepki vardı. Nitekim bir süre sonra başlık Twitter'dan silindi.

Stargazete

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6