banner198

Terlikli keko diye aşağılayan Izmirli kıza insanlık dersi

Metroda kitap okurken fotoğrafını çeken ve bunu kız tavlamak için yaptığı notuyla sosyal medyada paylaşan kişiye genç adam yanıt verdi.

Terlikli keko diye aşağılayan Izmirli kıza insanlık dersi
İzmir'de yaşayan 28 yaşındaki Ali Uçar'ın fotoğrafını çekip paylaşan kişi, onun kitap  okumasınına gönderme yaparak, ‘Entel olcam, kız tavlıcam diye kendini yırtan izban kekosu terliklerine bayıldım’ notuyla paylaştı. Ali Uçar bir gün bu fotoğrafa denk geldi ve kendi Facebook hesabından açıklama yaptı. Bu açıklamanın üzerine Ali Uçar'a destek mesajları geldi.

"BEN CEBİ ÇOK ZENGİN BİRİ DEĞİLİM..."
Ali Uçar açıklamasında kendini şöyle anlattı:

''Arkadaşlar fotoğraftaki kişi benim ve hiç utanmıyorum karşımda oturan kıza veya çevremde hiç kimsenin namusuna bakmadığım için... Evet ben cebi çok zengin biri değilim hatta ilkokul altı terkim, annem babam ayrı ama ben toplumun huzurunu kaçıran bir soytarı olmadığım için utanmıyorum. Çalmıyorum, çalışarak para kazanıyor, param yettiğince kitap almaya, kütüphaneye gitmeye çalışıyorum, çok utanıyorum böyle bir insan olduğum için! Elbisem kirli, terliğim bindiğim metroya uygun değil, zihnimi kirletemiyorum utanıyorum!.. Ama her ne olursa olsun bana kitaplar böyle olmayı öğretti, insan olmayı... Hayvanlaşıp çevremi kirletemiyorum üzgünüm, utanıyorum!..''

Ali Uçar'ın bu açıklaması sosyal medyada hızla yayıldı ve destek mesajları almaya başladı. İnsanlar Ali'ye kitap hediye etmek istediklerini söylediler.

"KİTAP DESTEĞİNİ KABUL ETMEDİ"
Ama Ali bunu da kabul etmedi ve bir açıklama daha yaptı:

''Bana kitap vermeyi yahut hediye etmeyi düşünen arkadaşlar ben cebimdeki parayı kitapçıya vererek mutlu oluyorum çünkü ben o kitaba ücret ödersem yazarı kazanacak, yayın evi kazanacak matbaada çalışan insan kazanacak stantta duran öğrenci arkadaşımız ve kitapçılar kazanacak ve çoğalacağız.''


Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 01:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
157 hello kitty
157 hello kitty - 9 yıl Önce

kendini beğenmiş keko sensin kızım böyle mallıklarla uğraşçana ali uçar gibi aklaını kullan çalış ve kitap oku mal kız

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6