Stockholm'de 1 kron isteyen dilencinin yüzüne böyle tükürdü...VİDEO

İsveç’te faaliyet gösteren STHLM Panda isimli bir aktivist grup, Stockholm sokaklarında yatan dilencilere dikkat çekmek için bir sosyal test hazırladı. Vatandaşlardan 1 kron isteyen dilenci kılığında ki gence, bir kişinin tükürerek hakaret ettiği gözlendi.

Kameraya alınan görüntülerde, Stockholm şehir merkezinde yoldan geçenlere, ''Lütfen bir kaç kron verir misiniz?, Açım ve çok üşüdüm'' diyen dilenci kılığında ki aktivist, çeşitli tepkilerle karşılaşıyor.

Bazıları duymamazlıktan gelirken, bazıları da hiç cevap vermeden yoluna devam ediyor. Bazıları da çıkarıp bir kaç kron para veriyor. En dikkat çekici olay ise, videonun sonunda bir kişinin aktiviste hakaret ederek, elbisesine defalarca tükürdüğünün kameraya yansıması.

Olay sonrası tükeren kişinin yanına giden diğer aktivist, bu olayın bir sosyal tetst olduğunu ve neden arkadaşına türkürdüğünü soruyor. Türküren kişide cevap olarak, ''pis komünistler'' diyerek yeniden hakaret ediyor.
ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 9 yıl Önce

dilenenler muhtacligindan degil dilenciligi meslek edindikleri icin dileniyorlar,kimse para vermesin mecburen dilenmeyi birakirlar.

yasin gcl
yasin gcl - 9 yıl Önce

belki meslek belki ihtiyac cogu insanda dahqa fazla kazanmak icin daha fazla calisiyor kimseyi yaptiklariyla yargilamak bizlere dusmez devleti var polisi var sen acirsin verirsin ben acimam vermem buda kisisel görüstür tükürmek ve hakaret etmek ancak bizi kücültür saygilar.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6