banner198

İsveç'te facebook üzerinden yeni dolandırıcılık...VİDEO

İsveç'te Facebook sayfası olanlar, Vistacloud adlı bir firma ,indirim kuponu dağıttığını söyleyerek size verdiği bir numaraya mesaj göndermenizi isterse bilin ki bir dolandırıcının ağına düşmek üzeresiniz.

 Facebook üzerinden dolandırıcılık yapanların yöntemlerine akıl sır ermiyor. Önceleri dolandırıcılar 'arkadaştan para isteme' tekniğini kullanarak, ele geçirdikleri Facebook hesaplarının arkadaş listesindeki kişilerden borç para istiyor ve verdikleri hesap numarasına bu parayı göndermesini söylüyordu. Arkadaşından gelen bu ihtiyaç mesajına olumlu yanıt veren birçok kişi de bu dolandırıcılığın kurbanı oluyordu.

İnternet üzerinden dolandırıcılık yapanlar son günlerde yeni bir yöntem daha keşfetti. Vistacloud isimli şirket facebook üzerinden mesaj göndererek  indirim kuponu dağıttığını belirtiyor. Bu tuzağa düşen  Jakobsberg'de oturan Lydia Stendalen, McDonalds için 100 kronluk  indirim  kupona 10 kron ödediğini ve şirketin kendinden 3 sefer olmak üzere 1.425 kron para çektiğini ifade etti.

ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2015, 20:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celik
Celik - 9 yıl Önce

benimde hesabimdan 471 kr aldilar

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6