banner180

Facebook'un sizi izlememesini engellemenin yolu

Facebook'un attığınız her adımı takip etmesini engellemeniz mümkün! Bunun basit bir yolu var.

Facebook'un sizi izlememesini engellemenin yolu
 Facebook geçtiğimiz günlerde reklam ve gizlilik ayarlarının işleyişinde yeni bir düzenlemeye gitti. Bu yeni düzenlemeyle birlikte kullanıcılar sosyal medyadaki aktivitelerinin web üzerinden takip edilmesine dair artık fazla kontrole sahip olacaklar.

DEĞİŞİKLİK YAPABİLİRSİNİZ 

Facebook, sosyal ağ üzerindeki çeşitli aktivitelerinize dayanarak sizin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınıza dair yaptığı tahminler hakkında hazırladığı genel bir resmi sizinle paylaşıyor. Bu adres üzerinden görebileceğiniz gibi reklam tercihlerinize dair yapılan tahminler üzerinde ayrıntılı değişiklikler yapmanız mümkün.

ENGELLEMENİN YOLU VAR

Facebook aslında sizin tarayıcı alışkanlıklarınızı da izleyebiliyor, hatta siz o esnada Facebook'ta olmasanız bile... Bunu da engellemek için yine www.facebook.com/settings'tab=ads üzerinden bir değişiklik yapabilirsiniz. Sosyal ağ ayrıca sizin hakkınızda topladığı verileri Facebook dışındaki platformlarda gördüğünüz reklamların belirlenmesi için de kullanabiliyor. Bunu da önlemek adına https: //www.facebook.com/settings'tab=ads yer alan en yukarıdan ikinci seçeneği 'Hayır' olarak işaretlemelisiniz.
Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6