Facebook, Bedava İnternet Sunacak

banner54

Milyarlarca kullanıcıya sahip, sosyal medyanın adı en çok konuşulan araçlarından Facebook internet sektörüne adım attı. Dev şirket milyarlarca insana bedava internetin kapılarını açıyor. Hızlı davranan Facebook yönetimi drone'un test sürüşünü büyük bir başarı çerçevesinde tamamladıklarını duyurdu.

Facebook, Bedava İnternet Sunacak

Sosyal medya devi Facebook, önümüzdeki yıllarda dünya üzerinde internet bağlantısı bulunmayan kimsenin kalmaması için harekete geçti. Facebook'un yaklaşık 2 sene önce start verdiği "internet.org" isimli projesi kapsamında İnsansız Hava Araçları (Drone) dünyanın ulaşılamayan noktalarına internet erişimi götürecek.

İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan test uçuşundan geçer not olan drone'ların kullanıma girmesinin ardından yaklaşık 6 milyar kişiye hizmet sunması bekleniyor. Yunan mitolojisinden ilham alınarak Aquila adı verilen ve maksimum 20 bin metre yükseklikte uçacak olan drone'ların önümüzdeki yıllarda kullanıma girmesi bekleniyor.

Facebook'un bu projesi hakkında kişisel Facebook sayfası üzerinden açıklamalarda bulunan şirketin kurucu CEO'su Mark Zuckerberg, enerjisini güneşten alan ve bu sayede aylarca kesintisiz uçabilen araçların kanat genişliğinin bir Boeing 737'den biraz daha büyük, ağırlığının ise bir otomobilden daha hafif olduğu bilgisini paylaştı.

Zuckerberg, erişilemeyen bölgelere kolaylıkla ulaşabilecek bu araçların tüm dünyaya internet getireceğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6