Facebook'a VR video desteği geliyor

Samsung Gear VR'da da kullanılan Oculus Video uygulaması, bundan böyle kendine özel bir akışa sahip olacak ve gönderiler beğenilebilecek.

Facebook'a VR video desteği geliyor
 VR teknolojisinin iş, sağlık ve eğlence dünyasın getireceği yenilikleri konuşaduralım, bu cihazların kendi kullanım arayüzleri de kullanımları açısından büyük önem taşıyor. Gear VR'ın arayüzü bir hayli kolaydı. Fakat içerisindeki mini uygulamaların biraz daha gelişmesi gerekiyor. Oculus Videoise 360 derecelik videolarınpaylaşılması ve beğenilmesi özelliğini kazanarak başkalarının hazırladığı 360 videolarını izlememize olanak sağlayacak. Oculus Video uygulamasına Facebookaracılığıyla giriş yapan kullanıcılar kendilerine özel bir akış sayfası elde edecekler ve arkadaş listesindekilerin 360 videolarını görebilecekler.

Diğer taraftan Gear VR da kendine özel sosyal entegrasyonlar alacak. Yarından itibaren Gear VR üzerinden kişi profili oluşturulabilecek, arkadaş bulunabilecek ve uygulamalara incelemeler bırakılabilecek. Ayrıca kullanıcılar Twitch veyaVimeo canlı yayın akışları için izleme odaları oluşturarak arkadaşlarıyla izleyebilecekler.

Özellikle arkadaşlarla Twitch yayınları izleyebilmek bir hayli eğlenceli olacaktır diye düşünüyorum...

 

(BTnet)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6