Södertälje'deki polis, son bir haftada kenti sarsan ölümcül olaylar nedeniyle bölgedeki varlığını artırıyor. 

Enflasyonla birlikte gıda fiyatlarında yeniden artış görülüyor Enflasyonla birlikte gıda fiyatlarında yeniden artış görülüyor

Bu hafta sonu iki ölümcül silahlı saldırının meydana geldiği Ronna bölgesinde, yarın için dersler iptal edildi.

Södertälje'nin yeni belediye meclis üyesi Alexander Rosenberg, konuya dair yaptığı açıklamada, "Belediye için karanlık bir hafta oldu" ifadeleri kullandı.

Son bir haftada toplam dört silahlı saldırı gerçekleşti. Ölümcül saldırılardan ikisi Ronna bölgesinde gerçekleşti. Son cinayetin Ronnaskolan'da işlenmesi nedeniyle Pazartesi günü okulun kapalı kalmasına karar verildi.

Belediye meclis üyesi Alexander Rosenberg, eğitime geçici ara verildiğini duyururken, bölge sakinlerinin olaylardan ciddi şekilde etkilendiğini vurguladı.

Okul yönetimi bugün bir kriz yönetimi toplantısı gerçekleştirerek, Pazartesi günü okulun kapalı olmasına ve süreci nasıl yöneteceklerini planlayacaklarına karar verdiği belirtildi.

Bölgede artan saldırılar nedeniyle, Stockholm'den özel birimlerin kente gönderileceği belirtildi.

Alınan karar ve atılan adımların geçici bir çözüm ürettiğini, ancak kalıcı çözüme ihtiyaç duyulduğunu aktaran Rosenberg, polisin Södertälje bölgesinde suçla mücadele konusunda deneyimli olduğunu belirterek, suçla mücadele etmeye kararlı bir şekilde devam edeceklerinin altını çizdi.

Editör: İsveç Gündemi