Södertälje'deki Ronna'da 40 yaşlarında bir adam vurularak öldürüldü. Bu saldırı olayı ile birlikte Södertälje'de bir hafta içinde dördüncü kez silahlar konuştu.

Yerel polis bölge şefi Caroline Aspegren, şiddetin karakterini değiştirdiğini söyledi.

Dün akşam saatlerinde Södertälje'deki Ronna okulunda (Ronnaskolan) bir silahlı saldırıya ilişkin ihbar üzerine polis harekete geçti. 40 yaşlarında bir adam vurulduğu okulda olay yerinde yaralı olarak bulundu ve saat 22.30'da polis, yapılan tüm müdahalelere rağmenşahsın yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Birkaç kişi sorgulanmak üzere gözaltına alındı

Polisin internet sitesinde yazdığına göre, polis bölgedeki birkaç kişiyi durdurup kontrol etti ve birçoğu da sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Pazar sabahı erken saatlerde, polis olayla ilgili olarak toplam dört kişinin tutuklandığını söyledi. Böylece iki kişinin daha olaya karıştığından şüpheleniliyor.

İsveç Uygur Maarif Derneği'nden İsveç Diyanet Vakfı'na ziyaret İsveç Uygur Maarif Derneği'nden İsveç Diyanet Vakfı'na ziyaret

Polis, ulusal müfettişlerin yardımını alacak ve bölgedeki varlıklarını artıracaktır.

"Şiddetin doğası değişti. Daha genç suçlularımız var. Södertälje'de en son saldırı öğleden sonra ve akşamın erken saatlerinde gerçekleşti" ifadeleri kullanan Yerel polis bölge şefi Caroline Aspegren, böyle bir tabloyu daha önce hiç görmedik yorumu yaptı.

Bir haftada dördüncü saldırı

Geçen Cuma akşamı, yine Ronna'da 20'li yaşlarında bir adam vurularak öldü.

Caroline Aspegren, olayların bağlantıları olup olmadığını söylemek için çok erken. Olaylarla ilgili soruşturma sürüyor dedi.

Editör: İsveç Gündemi