İsveç meteoroloji servisi SMHI'nın dünkü uyarısından saatler sonra birçok bölgede kar yağışı görülmeye başlandı.

Etkili olan kar yağışı bazı bölgelerde trafiğin aksamasına neden olurken, uzmanlar kış lastiklerini takmadan yola çıkılmaması gerektiği konusunda uyardı.

İsveç'in güneyine mevsimin ilk karı düşmeye başladı. SMHI trafik sorunları ve elektrik kesintileri konusunda uyarıda bulundu.

Araştırmacı: NATO'nun dünya barışına yararlı olup olmadığı belli değil Araştırmacı: NATO'nun dünya barışına yararlı olup olmadığı belli değil

SMHI'da meteorolog olan Therese Foughman, insanların yola çıkmadan önce düşünmeleri gerektiğini ve gerekmedikçe dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

Stockholm'e kar yağışı sonrası lastik değişiminde kuyruklar oluştu

Cumartesi günü, kış havası Stockholm'ü vurdu. Stockholm polisi şimdi, kentte lastik değişiminin sunulduğu birçok yerde kuyruklar olduğunu ve insanların lastik değiştirme noktalarına ulaşmakta zorlandıklarını bildirdil.

Sabah, birkaç kişi polisi aradı ve diğer yerlerin yanı sıra Huddinge ve Solna'ya ulaşımda sorunlar yaşadıklarını bildirdi.

Polis internet sitesinde: "Kar yolda ve Stockholm ilinin bazı yerlerinde kar yağıyor. Hava durumu, kentteki vatandaşların araç lastiği değiştirme yapılan birçok yerde kuyruklar olduğu anlamına geliyor" diye yazdı.

Editör: İsveç Gündemi