banner180

UEDT İsveç, AB Bakanı Volkan Bozkır'ı ağırladı...

İsveç'te bir dizi resmi temaslarda bulunan Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Baş müzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) İsveç'i merkezinde ziyaret etti.

Bakan Bozkır'ı UETD İsveç Başkanı Özer Eken, Kadınlar Kolu Başkanı Asuman Ünver ve yönetim kurulu üyeleri : Bircan Baran, Fatih Hamurcu, İbrahim Abay, Sabri Karadağ, Orhan Karan ve üyeler kapıda karşıladı. Herkesle tek tek tokalaşan Bakan Bozkır, sıcak karşılamadan dolayı UEDT başkan ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

UETD İsveç'in yapılnamasını anlatan UETD İsveç Başkanı Özer Eken, kadınlar kolunu, gençlik kolunu oluşturduklarını belirterek, Stockholm'ün 3 bölgesinde de yapılandıklarını anlattı. Türk ailelerin çocuklarına ders yardımı yaptıklarını ve bir çok konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Eken, Bakan Bozkır'ı 13 Aralık'ta yapacakları Mevlana etkinlğine de davet etti.

UEDT İsveç'in lokalini beğendiğini söyleyen, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Baş müzakereci Volkan Bozkır, İsveç'e yabancı olmadığını ve 1955 yılında babası büyükelçilik yaparken kendinin ilk okulu bir kısmını İsveç'te okuduğunu kaydetti. 3 yıl içerisinde Avrupa Birliği Ülkelerinin Türkiye'ye uyguladığı vizenin kalkacağına inandığını kaydeden Bozkır, Vizelerin kaldırılması için gereken geri kabul anlaşmasının geçen sene yürürlüğe girdiğini hatırlattı. Bozkır, "Türkiye'nin hiç hak etmediği ve Türk insanına kendini kötü hissettiren vize konusunu bu şekilde tamamen ortadan kaldırmış olacağız" diyerek müjde verdi.

Bakan Bozkır'a konuşmasından sonra UEDT Kadınlar Kolu Başkanı Asuman Ünver, bir buket çiçek taktim ederken, Bakan Bozkır'da, UEDT Başkanı Özer Eken'e günün anısına bir fincan takımı hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 22:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6