banner180

Referandum takvimi Resmi Gazete'de

16 Nisan'da yapılacak Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin hazırlanan takvim, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Referandum takvimi Resmi Gazete'de
 Buna göre, referandum süreci 16 Şubat 2017 Perşembe günü başlayacak. Yurt içi ve yurt dışı seçmen kütükleri 10 Mart 2017 Cuma günü kesinleşecek.


Yurt dışındaki vatandaşlar oylarını 27 Mart-9 Nisan tarihleri arasında kullanacak.

SEÇMEN LİSTELERİ 18 ŞUBAT'TA AÇIKLANACAK

Seçim takviminin bazı önemli aşamaları şöyle:

18 Şubat: Muhtarlık bölgesi askı listeleri Sabah 08.00'de askıya çıkarılacak. Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri de güncellenmek üzere askıya çıkarılacak ve itirazlar başlayacak. Yurt dışı seçmen kütüğü, "www.ysk.gov.tr" adresinden ilan edilecek ve itirazlar başlayacak. YSK'nın www.ysk.gov.tr adresinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlanacak.

26 Şubat: Muhtarlık bölgesi askı listeleri askıdan indirilecek. Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri askıdan indirilecek ve itirazlar sona erecek. Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne yapılacak itirazlar Türkiye saati ile 17.00'de sona erecek. Bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtları, www.ysk.gov.tr adresinden sorgulanacak.

10 Mart: Yurt içi ve yurt dışı seçmen kütükleri kesinleştirilecek. Yurt içi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belirlenecek. Yurt dışı seçmenler için oy kullanılacak temsilcilik, tarih aralığı ve yer bilgileri "www.ysk.gov.tr" adresinden ilan edilecek.

11 Mart: Halk oylamasında kullanılacak birleşik oy pusulaları basılacak, basımı tamamlandıkça plan dahilinde dağıtılacak. Gümrük kapılarında kullanılacak araç ve gereçler ilgili seçim kurullarına gönderilmeye başlanacak.

YURT DIŞI OYLARI 27 MART'TA

27 Mart: Gümrük kapılarında ve yurt dışı temsilciliklerinde oy verme işlemine başlanacak.

30 Mart: TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin radyo ve televizyonda propaganda başvuruları ve propaganda sırasının belirlenmesi için kuraya katılacak temsilcisi ile TRT temsilcilerinin YSK'ya bildirilmesinin son günü olacak. Konuşma yapmayı dilemesi halinde, Cumhurbaşkanının yapacağı konuşmalar için yayın zamanı ve sırası tespit edilecek.

31 Mart: Başvuran siyasi partilerin radyo ve televizyonda yapacakları propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için YSK tarafından ad çekilecek.

9 Nisan: Yurt dışı temsilciliklerde oy verme işlemi sona erecek. Propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları başlayacak. Radyo ve televizyon propaganda konuşmalarına başlanacak.

12 Nisan: İlçe seçim kurulu başkanlıklarınca malzeme torbaları sandık kurulu başkanlarına teslim edilecek.

15 Nisan: Seçim propagandası saat 18.00'de sona erecek.

16 Nisan: Oy verme günü.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 00:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar
Yaşar - 6 yıl Önce

Emmi oğlu gün hayırda yarışma günüdür
1-ben faize hayır diyeceğim
2-ben zinaya hayır diyeceğim
3-ben domuza hayır diyeceğim
4- ben rüşvete hayır diyeceğim
5-ben hırsızlığa hayır diyeceğim
6-ben israille dostluğa hayır diyeceğim
7-ben ülkemin değerlerinin satılmasına hayır diyeceğim
8-ben ayrımcılığa hayır diyeceğim
9-ben kuranı kerime bakara makara diyenlere hayır diyeceğim
10-ben peygamberlere hakaret eden ebu cehil torunlarına hayır diyeceğim...
11-BEN HAYVANCILIĞI BİTİRENLERE HAYIR DİYECEĞİM
12-BEN TARIMI BİTİRENLERE HAYIR DİYECEĞİM
13-BEN SANAYİ-İ BİTİRENLERE HAYIR DİYECEĞİM
14-BEN DIŞARDAN SAMAN İTHAL EDENLERE HAYIR DİYECEĞİM
15-BEN DIŞARDAN ÖKÜZ ALANLARA HAYIR DİYECEĞİM
16-söylermisin bana emmioğlu sen bunların hangisine evet diyeceksin diyemessin o zaman hayırda yarışalım hayırlı olalım HAYDİ HAYIRLISI YA ALLAH BİSMİLLAH

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6