banner198

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, İsveç'te

İsveç Başbakanı Stefan Lövfen, İsveç'in başkenti Stockholm'de Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Dudaile bir araya geldi. İkili daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, İsveç'te
Resmi temaslar için İsveç’in başkenti Stockholm'de bulunan  Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, İsveç Başbakanı Stefan Löfven ile bir araya geldi. Duda, görüşmenin ardından Lövfen ile basına açıklamalarda bulundu. 
Cumhurbaşkanı Duda, dün Polonya'nın güneyinde bir bakır madeninde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden 3 madencinin acısını yaşadıklarını belirterek, ailelere başsağlığı diledi. 

Duda, İsveç'le Polonya arasında  ekonomi ve ticaret alanlarındaki işbirliğinin artırılması, Avrupa Birliği'nde yaşanan gelişmeler ile askeri işbirliği konularını ele alacaklarını kaydetti.

- Löfven'den Polonya'ya yasama uyarısı


İsveç Başbakanı Stefan Löfven ise, Polonya hükümetine Anayasa Mahkemesi yapısında yaptığı değişikliğin hukuk egemenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle uyarıda bulundu. Löfven, AB komisyonu ile Polonya'nın bu tür konuları diyalog içinde çözmesi gerekiği yönünde görüş bildirdi. 

Orahan Karan/Atila Altuntaş
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6