Mona Sahlin'ten yolsuzluk itirafı

Dünyaca ünlü İsveçli politikacı Mona Sahlin, evrakta sahtecilik yaparak, yakın korumasının usulsüz bir şekilde ev ve otomobil satın almasına yardımcı olduğunu itiraf etti.

Mona Sahlin'ten yolsuzluk itirafı
İsveç resmi haber ajansı TT'nin haberine göre, İsveç Sosyal Demokrat Parti eski Başkanı Mona Sahlin, yakın korumasının lüks bir ev ve otomobil satın alması için evrakta sahtecilik yaptığını itiraf ettiğini belirtti.
Daha önce suçlamaları kabul etmeyen Sahlin'in Pazartesi günü yakın korumasının savcılık ifadesinde suçlamaların doğru olduğunu itiraf etmesinden sonra, evrakta sahtecilik  yaptığını kabul etti. 

Sahlin yakın korumasının evrakta 43 bin kron görünen aylığını 120 bin kron göstererek, taksitli ev ve otomobil almasına yardımcı olması nedeniyle suçlanıyordu. Olayın ortaya çıkmasından sonra  Sahlin,  Kültür Bakanlığı çatısı altında bulunan Şiddeti Teşvik Eden Aşırılıkçılığa Karşı Ulusal Birim Koordinatörü Başkanlığı görevinden istifa etmişti.

- 1995 yılında çikolata yolsuzluğu

Daha önce Sosyal Demokrat Parti'de bir çok kez Bakanlık ve Parti Başkanlığı yapan Mona Sahlin, 1995 yılında, sol koalisyon ittifak hükümetinde bakanlık görevini sürdürürken, bakanlığa ait kredi kartıyla, 200 Krona (yaklaşık 20 avro) Toblerone marka bir çikolata satın aldığı ortaya çıkmış ve istifa etmek zorunda kalmıştı. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 20:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevzat Erdogan
Nevzat Erdogan - 6 yıl Önce

her sey cok guzel ama gerceklerin altinda olan hic bir zaman gun yuzune cikmiyor Måna sahlin benim de sevdigim bir politikaci durust ve saf en cok da rasifera dusunceleri olmayan bir politikaci . bir Måna sahlin kendi halki tarafindan kapali olarak hep rasifera olmus bir polikaci sebebi ise cok basarili bir politikaci nasil olur da guney amerikali biri ile yasar yani kendi halki tarafindan sistematik bir sekilde daima elestrilere mahsur kaldi .. inaniyorum ki Måna kendi halkinan biri ile evli olsaydi bunlarin hicbiri olmayacak ti . ama yinede söylemek istedigim yargi disinda bu ulkede de bizim ulkede oldugu gibi bir suru korruption ve siyaset kirliligi var . aynadan göruldugu gibi degil saygilar

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6