banner54

Milletvekilli adayları ile Carl Bildt'in rekabeti festivale yansıdı
14 eylül pazar günü yapılacak genel ve seçimlerim damga vurduğu fertivale , Stockholm aynı bölgeden milletvekili adayı Konya Kululu İsveç vatandaşı 3 hemşehri siyasetçi: Yeşiller Partisinden Derya Uzel, Sosyal Demokrat İşçi Partisinden Sultan Kayhan ve Hasan Dölek ile Dış İşleri Bakanı Carl Bildt ve eşi AB Parlamentosu milletvekili Anna Maria Corazza Bildt'in tatlı rekabeti ilginç görüntülere sahne oldu.

Müzik ve Kültür Festivali renkli simaları ağırlarken, bölgede oturan Türklerin hemen hemen hepsinin Kululu olması münasebetiyle, 3 milletvekili adayıda hemşehrilerine seçim bildirgeleri dağıtı esnada ,festivale İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt ve eşi AB millet vekili Anna Maria Corazza Bildt katıldı.

Vatandaşlardan oy isteyen Dış İşleri Bakanı Carl Bildt ve eşi Anna Maria Corrazza Bildt, gözleme yapan Türk kadınlarını ziyaret ederek Türk köftesi yedi.

Bölgede bulunan Türk işletmeleride ziyaret eden İsveçli bakan ve eşi alandaçeşitli ülkelerin kültürünü ve yemeğini yansıtan stantları gezerken bol bol da alış- veriş yaptı.
banner8
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner6

banner4