Mikail Yüksel'in itirazını Yüksek Mahkeme kabul etti

İsveç'te geçen yıl seçimlere sayılı günler kala sağ Liberal Merkez Partisi'nden ihraç edilen Türk kökenli siyasetçi Mikail Yüksel'in itirazı Yüksek Mahkeme'de kabul edildi.

Mikail Yüksel'in itirazını Yüksek Mahkeme kabul etti

Babası Konya'nın Kulu İlçesi MHP Belediye Başkanlığı yaptığından dolayı çeşitli çevrelerin ''Irkçı' diye hedef gösterdiği Mikail Yüksel, medyanın da baskısı ile Liberal Merkez Partisi'nden ihraç edilmişti.

Olayların arkasını bırakmayan Yüksel, iki ay önce  Stockholm Yüksek Mahkemesi'ne (Kammarrätten) başvuru yapmıştı. Mahkeme Yüksel'in itirazını kabul etti.

Konu ile ilgili Facebook sayfasından açıklama yapan Yüksel şu ifadelere yer verdi: 
''Stockholm Kammarrätten( üst mahkeme) adaylığım ile ilgili itirazımı kabul etti ve mahkeme ile karara varılacak. Benim açımdan çok olumlu bir gelişme bu. Geniş açıklamayı kısa süre içinde yapacağım''

İsveç'te 9 Eylül'de yapılacak genel ve yerel seçimlerde Mikail Yüksel Göteborg kentinden Merkez Partisi'nin birinci sıra milletvekili adayıydı. Seçilmesine kesin gözüyle bakılan Yüksel, Türkiye karşıtlarının yürüttüğü kampanya sonucu partisinden haksız biçimde istifa ettirilip milletvekilliği elinden alınmıştı. 

Eğer Yüksek Mahkeme Yüksel lehine karar verirse, milletvekili olarak parlamentoya girebilecek. 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 22:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep Çakır
Recep Çakır - 10 ay Önce

İnşaAllah olumlu karar çıkar Türk pasaportu taşıyıp Türk düşmanlığı yapanlara iyi bir ders olur demokrasiyi içlerine sindirirler

Ihsan mut
Ihsan mut - 10 ay Önce

Guzel insan. Emegin bol olsun rabbim dorularin yanindadir sen icini rahat tut halk seninle sevilen adam

SIRADAKİ HABER