banner198

İsveçli siyasetçiden, Müslümanlara ön yargılı bakan İsveçlilere sert uyarı!

Ana muhalefet Sağ Liberal (Moderat) Parti Uluslar Arası Gençlik Genel Sekreteri Arba Kokalari (28), Fransa'da gerçekleşen terör saldırısından sonra, İsveç'te Müslümanlara karşı ön yargılı davranıldığını belirtirken, resmi facebook sayfasından çok sert bir açıklama yaptı.

İsveçli siyasetçiden, Müslümanlara ön yargılı bakan İsveçlilere sert uyarı!
 İsveçlilerin  dünyanın en kültürlü, eğitimli ve zengin halkı  olduğunu belirten Kokalari, buna rağmen beyni yıkanmış teröristlerin yaptığı saldırıları normal bir Müslüman yapmış gibi inanıyorlar'' diyerek İsveçlileri objektif düşünmeye davet etti. 
Bir çok İsveçlinin İslamın şiddet üzerine kurulmuş bir din gibi algıladığını ifade eden Kokalari, ''Teröristlerin yaptığı çirkin saldırıların karşılığında toplumu bölecek ayrıştıracak tepkiler verirsek teröristlerin ekmeğine yağ çalacak ve  olaylar onların istediği gibi farklı boyut kazanacak. Fanatizm dünya tarihinde herzaman olmuştur. İdolojik şiddet, din kisvesi altında, vatanseverlik kisvesi altında tarih boyunca olmuştur. Neden mi? Bizlerden farklı düşünen insanlar ve gruplar hakkında kötü düşünmemiz ve şüpheyle bakmamız için algı operasyonları. Lütfen bu tuzağa düşmeyin! Herzaman özgürlüklerden yana ve birbirimize hoşgörülü bakalım! Özgür bir toplumda kalemler, silahlardan daha kuvvetlidir.

ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6