İsveç'ye ''oy kullanmak''isteyenlere önemli duyuru

Türkiye'de ki 1 kasım seçimleri için İsveç'te oy kullanmak isteyenlerin: Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasını taşıyan, nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden biri) ile oy kullanabileceklerdir.

İsveç'ye ''oy kullanmak''isteyenlere önemli duyuru
 Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği Facebook sayfasından konuyla ilgili duyuru şu şekilde:

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bulundukları ülkelerde oy kullanabilmelerini teminen sürdürülen çalışmalar çerçevesinde, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının dün (7 Ekim) aldığı 1888 sayılı karar uyarınca, Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı seçmenler de, yurtiçinde kayıtlı seçmenler için aranan belgeler (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasını taşıyan, nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden biri) ile oy kullanabileceklerdir.

Saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 12:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 8 yıl Önce

Ikametim Turkiye ama su an isvec deyim,isvec de oy kullanabilirmiyim?

Mustafa
Mustafa @Ali - 8 yıl Önce

Merhaba Ali Bey,
Oy kullanabilmek için adres değişikliği yapmanız gerekirdi. Maalesef bunun için geç kaldınız. Yasal süre bitti. Ama naçizane tavsiyem adres değişikliği yapınız. Keza ülkemizi önümüzdeki yıllarda bolca seçim beklemektedir.
Türkiye Stokholm büyükelçiliğe bizzat başvurun eğer gidermiyor iseniz, Yurt dışı vatandaşları için geçerli, T.C Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünün internet adresinden( http://www.nvi.gov.tr/Files/File/AKS/Formlar/FORMA-ARKASAYFA.pdf ) Adres Beyan Formunu doldurup, kimlik fotokopinizle beraber büyükelçilik adresine postalamanız gerekecektir.
İyi günler.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6