banner114

İsveç'te Türk genci vatandaşları sandığa davet ediyor

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri yaklaşırken, İsveç'te doğup büyüyen Konya'nın Kulu ilçesinden gelen bir ailenin 3. nesil jenerasyonun temsilcilerinden Fevzi Erdal, İsveç vatandaşlığı bulunan Türkleri sandığa davet etti.

İsveç'te Türk genci vatandaşları sandığa davet ediyor

İsveç'te yaşayan Türkleri sandığa gitmesi için Avrupa Birliği (AB) ile ortak çalışma içinde olduklarını söyleyen Erdal, ''İsveç'te 26 Mayıs 2019 Pazar günü Avrupa Parlamentosu seçimleri yapılacaktır. Bu seçim önemlidir çünkü Avrupa'daki ırkçılık yükselmiş durumda ve bu seçimde çok oy alma ihtimalleri yüksek'' ifadelerini kullandı.

İsveç'te yaşayan Türk toplumunun bu seçime önem vermesini ve vatandaşlık hakkı olan oy kullanması için kampanya yürütüğünü kaydeden Erdal, ''Avrupa seçimleri genelde pek fazla önemsenmez ama bu dönem çok önemli. Zira, Avrupa Birliği ile beraber, Türk toplumunun oy vermesine yönelik bir çalışma içerisindeyim Bu kampanya neticesinde bazı yöntemlerim var. Bunlardan birisi sosyal medyada paylaşım yayınlayarak, vatandaşları desteklediği bir partinin adayına oy vermesi için sandığa götürmek'' dedi.

 İsveç Seçim Kurulunun Türkçe yayınladığı linki okumak için tıklayın!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6